Odejście na emeryturę a odprawa pracownika, jakie rzeczy musicie wiedzieć

Wraz ze zmieniającym się prawem pracowniczym osobom, które w niedalekiej przyszłości mają zakończyć swoje kariery zawodowe i odejść na emeryturę niejednokrotnie dość ciężko uzyskać dane na temat tego, w jakiej wysokości odprawy emerytalne są dla nich dedykowane. Trzeba przyznać, że nierzadko wysokość kwoty, jaką pracownik uzyskuje z chwilą zakończenia pracy zawodowej jest istotnym czynnikiem, który decyduje o przejściu na emeryturę.

Continue reading Odejście na emeryturę a odprawa pracownika, jakie rzeczy musicie wiedzieć

Kiedy pracownik może złożyć wniosek o urlop bezpłatny?

W każdej chwili pracobiorca ma prawo wypełnić wniosek o tenże urlop. Jednak to od postanowienia szefa zależy, czy go otrzyma .
Bezpłatny urlop, o jaki zatrudniony może poprosić pracodawcę składając wniosek o urlop bezpłatny, umożliwia przerwanie realizowania pracy dla chlebodawcy bez zerwania umowy o pracę.

Continue reading Kiedy pracownik może złożyć wniosek o urlop bezpłatny?

Kiedy najlepiej jest robić zakupy do szkoły?

Gdy zbliża się rok szkolny, zaczynamy szykować dzieciom szkolną wyprawkę. Musimy przecież nabyć te wszystkie ołówki, gumki czy ekierki, ponieważ bez takich przyborów nasze pociechy nie mogłyby sobie poradzić w szkole.
Jeżeli to (przez wzgląd na wakacyjne plany) jest wykonalne, tego typu zakupy musimy robić na początku sierpnia.

Continue reading Kiedy najlepiej jest robić zakupy do szkoły?

Wakacje powinny być udane

Każdy z nas czeka na wakacje, na te dni, gdy będziemy sobie mogli pozwolić na trochę relaksu i komfortu. Oczekujemy swoich wakacji z wytęsknieniem, jak za czymś bardzo lubianym i nieosiągalnym na co dzień. Nic dziwnego, zapracowani przez cały czas nie możemy sobie pozwolić na wyjazd w każdej chwili, więc planujemy wakacje tak, by były idealne. Nie zawsze jednak to się udaje, a przyczyn tego stanu można upatrywać w paru sprawach.

Continue reading Wakacje powinny być udane

Posiadana wiedza oraz umiejętności potrzebne w pracy księgowego

Praca księgowego od dłuższego czasu ulega przekształceniom. W licznych kręgach nadal panuje przekonanie, że jest to „szeregowy” pracownik biurowy, a jego praca jest monotonna i nie wymagająca zbyt szerokiej wiedzy. Tymczasem na dzień dzisiejszy praca w księgowości wymaga posiadania wielu różnorodnych umiejętności, a co najważniejsze – wysokiego i wciąż uzupełnianego poziomu informacji.

Continue reading Posiadana wiedza oraz umiejętności potrzebne w pracy księgowego