Urządzamy salon – jakie możemy spotkać jeśli o to chodzi przeszkody?

stylowy salon
admin
Styczeń 17, 2018
Bez kategorii
Salon – wiele osób jest zdania, że to priorytetowe pomieszczenie w całym mieszkaniu. Z pewnością jest w tym sporo racji. Przecież to właśnie w salonie spędzamy z resztą rodziny zwykle wiele czasu – popołudnia, noce, leniwe weekendy. Tu oglądamy razem filmy, dyskutujemy, żartujemy, gramy w gry planszowe. Do zaaranżowania salonu warto się więc jak najlepiej przyłożyć, w końcu każdy domownik powinien się w nim czuć jak najlepiej.

wnętrze salonu
Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony zaaranżowanie go może nam nastręczyć niestety naprawdę niemało trudności, a to dlatego, że będzie trzeba dojść do jak najlepszego kompromisu. Każdy z nas, nawet jeśli mowa o członkach tej samej rodziny, ma nieco inny gust. Jednym podobają się fototapety w kwiaty – mają swoje powody. Inni natomiast uważają je za nieładne, czy po prostu kiczowate. Dla jednych fototapety uliczki są urocze i tajemnicze, a w opinii innych tandetne. Jedni marzą o skórzanej kanapie, a dla innych jest to zbędny element. I jak to wszystko pogodzić? Bez wątpienia nie jest to łatwe. Ale przy odrobinie dobrych chęci rzecz jasna możliwe. Należy tylko otworzyć się na innych, ich potrzeby i dopuścić do siebie myśli, że nasza wizja może nie być tą jedyną.

Przy aranżowaniu salonu trzeba się zatem przygotować na różne dyskusje, spory, a czasem i konflikty. Jeśli chodzi o inne pokoje, zwykle są one przeznaczone dla jednej konkretnej osoby, więc to użytkownik może wówczas najwięcej zdziałać. Natomiast salon musi podobać się wszystkim – i w tym tkwi cały szkopuł. Jednakże jeżeli tylko będziemy tego chcieli, na pewno uda nam się wszystkich zadowolić – tu można wybrać dekoracje.

Od czego można zacząć? Chociażby od wykonania listy, na jakiej wypiszemy, jakie poszczególni członkowie rodziny posiadają preferencje odnośnie wyglądu salonu, a na co się jak najbardziej nie zgadzają. Następnie w czasie wybierania wystroju, dekoracji i sprzętów, jak najczęściej trzymajmy się tej listy. Pamiętajmy także o kwestiach praktycznych, a zatem o kosztach. Miejmy je pod kontrolą, aby w pewnym momencie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka w postaci zera czy nawet debetu na koncie. Zawsze lepiej odmówić sobie zakupu jakiegoś elementu wystroju, przełożyć zakup na później niż wdać się w finansowe kłopoty – miejmy to na uwadze.

Comments are closed !