Usługi typu finansowego – czym one są oraz jakie rzeczy w rzeczywistości mamy możliwość do nich po zaliczać?

biznes
admin
Grudzień 29, 2017
Bez kategorii
Przede wszystkim zanim zaczniemy nasz nowy artykuł, musimy wyjaśnić, czym jest usługa finansowa – a jest to najzwyczajniej usługa świadczona przez podmiot, który to działa typowo w sektorze finansowym (czyli przez tak nazywanego „pośrednika finansowego”), który to wiąże się wraz z inwestowaniem, bądź uzyskiwaniem środków pieniężnych, a także zapewnieniem ich odpowiedniego przepływu pomiędzy uczestnikami konkretnego rynku.

biznes
Autor: greensefa
Źródło: http://www.flickr.com
finansowy
Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
I tutaj powstaje zasadnicze pytanie: Jakie dokładnie podmioty można zaliczyć do tego rodzaju usług?
Jak to się okazuje, nasze własne polskie prawo pewne usługi finansowe posiada wymienione w Ustawach o ochronie niektórych praw konsumenckich, a także w odpowiedzialności za różne szkody, które to są wyrządzone poprzez jakiś niebezpieczny produkt. Wynajdziemy w nim pewnego typu finansowy misz-masz, lecz złączony wraz z sobą najbardziej ważnymi kwestiami. Istnieją tam bez żadnych wątpliwości: 1. czynności bankowe; drugie – umowy tak nazywanego „kredytu konsumenckiego”; 3. czynności powiązane z ubezpieczeniem; oraz Czwarty umowy uczestnictwa w środku takich rzeczach jak chociażby: fundusze rodzaju inwestycyjnego „otwarte”, „specjalistyczne” fundusze inwestycyjne ponownie rodzaju „otwartego”, czy też fundusze inwestycyjnym przezywane „zamkniętymi”, a także następne „specjalistyczne” fundusze rodzaju inwestycyjnego, tym razem „zamknie”, a także fundusze inwestycyjne nazywane najzwyczajniej „mieszanymi”.

Jak to więc można zobaczyć, do usług typowo finansowych nie podlicza się umów związanych wraz z członkostwem w typowo otwartym funduszu emerytalnym, czy też umów, które to układają się na tak zwane „pracownicze” programy rodzaju emerytalnego.

Comments are closed !