W czym gotować potrawy? Szukamy najbardziej wielofunkcyjnych naczyń, które sprawdzą się w każdej rodzinie

garnki
admin
Czerwiec 21, 2018
Gdy para podejmuje ważną decyzję i chce zamieszkać wspólnie, najczęściej rozpoczyna wspólną „budowę” nowego gospodarstwa domowego od rzeczy dużych – mebluje sypialnię, mebluje pokój gościnny, kupuje duże szafy do garderoby. Na początku zadowala się półśrodkami, rozwiązaniami tymczasowymi, aby z czasem uzupełniać dobytek o rzeczy na lata.

Osoby, które urządzały się już wcześniej w mieszkaniu bez rodziców, zbierały przedmioty potrzebne do samodzielnego życia, ale bez większego przywiązywania wagi do tego, żeby były to rzeczy trwałe, sprawdzające się również w życiu z partnerem. Znakomita większość z tych rzeczy to przedmioty niezbędne w kuchni.

Czasy, kiedy para dostawała talerze albo zestaw sztućców na nową drogę życia, dawno już minęły. Współcześnie to zwykle koperty z solidną zawartością ułatwiają umeblowanie się, wyposażenie wnętrz i zakup dodatków. Aby można było przyrządzać zdrowe posiłki dla całej rodziny, powinno się zainwestować w garnki żeliwne albo garnki emaliowane lub też parowar. Oczywiście przy wyborze trzeba sugerować się głównie trwałością, smakiem posiłków i ich walorami zdrowotnymi, a w ostateczności ceną.

Garnki żeliwne to wybór zdecydowanie najrozsądniejszy. Będziemy się cieszyć ich solidną jakością i wytrzymałością przez lata, jeżeli przy ich zakupie zwrócimy uwagę na ich wykonanie – . Naczynia te powinny mieć kilka spodów dzięki czemu będą szybciej się nagrzewać i emanować ciepłem. Ich dużym plusem jest to, że będą działać na dowolnej płycie, w jaką wyposażymy naszą kuchnię, a potrawę wstępnie przygotowaną w takim garnku możemy od razu wstawić do pieca. Garnki emaliowane niestety nie są tak trwałym produktem. Łatwo ulegają zniszczeniu – emalię bardzo łatwo uszkodzić a uszkodzenia mają wpływ na smak naszych dań. Ponadto, w garnku z rysami łatwiej coś przypalić lub całkiem zepsuć danie.

garnki kuchenne
Autor: www.smakprostoty.pl
Źródło: www.smakprostoty.pl
Choć za wyborem garnków emaliowanych przemawia ich niższa cena, nie dajmy się zwariować i odłóżmy na lepsze, żeliwne garnki, większą ilość pieniędzy. Garnki czy patelnie z pokrywkami można dokupować sukcesywnie, a co za tym idzie nasz zestaw stale może się powiększać bez znaczących ubytków w portfelu. Zakup zwróci się w postaci smacznych, zdrowych potraw przygotowanych w garnkach, które z pewnością będą z nami przez długie lata.

Comments are closed !