W jaki sposób odpowiednio dobrać światło do łazienki?

W sklepach mamy bardzo obfitą ofertę lamp i bywa, że nie jest łatwo zdecydować się, co najbardziej będzie pasowało nam do konkretnego miejsca. Dlatego pragniemy podać wam parę porad na temat doboru oświetlenia do łazienki tak, by zyskać ciekawy wystrój przy równoczesnym wygodzie podczas jej używania.

oświetlenie łazienkowe nad lustrem

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszą sprawą, na którą trzeba wziąć pod uwagę jest to, czy nasza łazienka ma okno, jakie będzie dla nas dopełniającym (a w przeciągu dnia czasem jedynym) źródłem światła. W łazience bez okna (sprawdź też: drzwi i okna pcv) z definicji warto zadbać o lepsze światło. Druga sprawa to wielkość pomieszczenia – jest to blokowa dziupla dwa na dwa metry kwadratowe czy raczej spory salon kąpielowy? To powie nam, ile źródeł oświetlania potrzebujemy – to oświetlenie lustra łazienkowego jest super!.

Zacznijmy od światła sufitowego. W sprzedaży mamy do dyspozycji drogie i tanie plafony, klasyczne lub nowoczesne lampy wiszące.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, przeczytaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://www.artinhouse.pl/pl/artysta/michal-smolka/229), odnajdziesz tu podobne informacje.

Chociaż zazwyczaj decydujemy się na plafon, jednakże pragniemy uświadomić was, że nowoczesne lampy wiszące również fajnie nadają się do tego pomieszczenia, ich fantazyjne formy mogą ekstra wzbogacić wnętrze.

Kiedy jednak zdecydujecie się na inny rodzaj lampy zwracamy uwagę, by zrewidować, czy wybrane przez was tanie plafony są dostosowane do montażu w pomieszczeniu o zwiększonej wilgotności oraz jaki rodzaj żarówki można w nich zamontować – tak, aby zyskać odpowiednią ilość światła – zarówno do porządkowania (jak wiadomo to pomieszczenie zanieczyszcza się dość mocno), jak i czynności higienicznych (te nowoczesne lampy wiszące dobrze zdobią mój dom). Niezależnie od powyższego trzeba zainstalować dodatkowe oświetlenie lustra łazienkowego. Poranny makijaż, golenie czy inne zabiegi upiększające lepiej robić w odpowiednim świetle.

Oświetlenie lustra łazienkowego może być w formie różnego typu reflektorków, kinkietów, w tym przypadku też mamy do czynienia z bogactwem form, materiałów i stylów. Oczywiście lampy powinny pasować do całego wystroju łazienki, współgrać z armaturą, ceramiką sanitarną i płytkami ceramicznymi na ścianach i podłogach. Jeżeli jesteście dopiero na pierwszym etapie wyposażania swojej łazienki, można odwrócić sytuację i zacząć od wyboru super lampy, a następnie na tym motywie oprzeć dalszy wystrój.

lampy w łazience

Źródło: pixabay.com
Za pomocą wymiany lamp można także odmienić łazienkę bez konieczności robienia dużego remontu. Wzbogaceni w tę wiedzę bez lęku możecie ruszać na zakupy – tanie plafony.

Comments are closed !