W jaki sposób wybrać najlepsze drzwi

Ościeżnica
Zakup drzwi to inwestycja na lata. A biorąc pod uwagę fakt, iż oferta dostępna na rynku jest imponująca, wybór jedynego modelu często nie jest łatwy. Aby się nie pogubić, warto wcześniej rozważyć, czego właściwie potrzebujemy. Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze wewnętrznych drzwi?

drzwi wewnętrzne
Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Najważniejsze jest staranne wymierzenie otworu drzwiowego oraz wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi (http://www.dierre.pl/produkty-2/drzwi-wewnetrzne/nowoczesne-drzwi-wewnetrzne-zawiasami-ukrytymi/synthesis) znajdziemy w kilku szerokościach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Kolejnym krokiem jest wybór najbardziej uniwersalnego dla nas sposobu otwierania. Największą popularnością cieszą się drzwi wewnętrzne tzw. uchylne, jednak miejmy na uwadze, by przed zakupem określić, jakie skrzydło będzie najlepsze: prawe czy lewe. Wówczas musimy uwzględnić wystrój pomieszczenia, ustawienie mebli oraz lokalizację włącznika światła.

Głównym kryterium podczas kupna odpowiedniego modelu drzwi jest materiał, z którego są wykonane oraz wzornictwo, z racji iż dobrze dobrane drzwi, mogą być oryginalnym pomysłem na wnętrze.Drewno, okleina? Wybór jest uzależniony od preferowanego stylu i finansów. Do łask powracają białe drzwi. I jest to dobra wiadomość, albowiem biały kolor nadaje lekkości i optycznie powiększa małe przestrzenie, a do tego daje poczucie świeżości. Alternatywą dla tradycyjnych drzwi są też modele szklane. Wyglądają nie tylko interesująco, ale są również solidne i bezpieczne.

Drzwi wewnętrzne
Autor: austinpaulwhite
Skrzydła drzwiowe, chociaż stanowią najważniejszą część drzwi, nie są samowystarczalne. Dodatkowo dokupić należy klamkę i ościeżnicę – stałą, lub regulowaną. Stosownie dobrana ościeżnica (https://www.invado.pl/produkty/oscieznice) powinna współgrać z grubością muru, ale również aranżacją mieszkania. Stałe ościeżnice ( więcej) – dobrze wyglądają w większości wnętrz w dzisiejszym budownictwie, natomiast regulowane, sprawdzają się tam, gdzie grubość muru jest niestandardowa – np. w starym budownictwie.

Cechą dodatnią ościeżnic regulowanych jest również łatwy montaż. Powinniśmy jednak wziąć pod uwagę, iż w mniejszych pomieszczeniach masywne obramowanie drzwi może je przytłoczyć. W takim wypadku ościeżnica okazuje się lepszym pomysłem.

Comments are closed !