W wypadku gdy zamierzasz odliczać koszty powiązane z zastosowaniem samochodu w firmie, musisz prowadzić ewidencję

Właściciele przedsiębiorstw nierzadko szukają oszczędności, aby jak najwięcej zarabiać. Nie każdy wie, że jest ewentualność ewidencjonowania przebiegu wozu, dzięki czemu można zaliczyć w koszty prowadzenia firmy wydatki powiązane z zakupem paliwa czy eksploatacji auta.

Warto o tym pamiętać, bo można na tym sporo uzyskać.
To nie jest skomplikowane
Ewidencja przebiegu pojazdu zwana potocznie „kilometrówką” pomaga określić liczbę przejechanych kilometrów i obliczyć poniesione z tego względu koszty na benzynę.

Popatrz – przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie nowe hiperłącze do www (http://mangata.com.pl/centrum-prasowe/). Tam odkryjesz dużo rzetelnych wątków na ten temat.

Taką ewidencję wykonuje się w równym stopniu dla celów podatku dochodowego, jak również Vat, ale należy spełniać konkretne warunki. W przypadku podatku dochodowego pod uwagę bierze się wozy, które nie zostały zaklasyfikowane jako środki trwałe przedsiębiorstwa. Takim samochodem może być w równym stopniu samochód właściciela firmy, jak też pracownika. Żeby móc zainkasować zwrot wydatków z tego względu, należy prowadzić niesamowicie dokładną ewidencję, ale nie potrzeba się tego obawiać, gdyż obecnie można korzystać z bardzo funkcjonalnych programów i systemów, które pomagają prowadzić taką ewidencję szybko i bez trudu.

Ewidencja przebiegnie sprawnie oraz szybko

wyobrażenie - firma

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
Ewidencja przebiegu pojazdu z dobrym programem nie sprawi problemu, ale trzeba przypilnować, by wszystko niesamowicie szczegółowo wpisać. Przepisy regulują, co powinno znaleźć się w tego rodzaju dokumencie, jak również kto musi go podpisać.

To fakt, że informacje pod tym odwołaniem są wyjątkowe, więc jeśli chcesz uzyskać więcej danych na opisywany wątek, to przejdź do witryny – odsyłacz jest tu.

Ewidencja przebiegu musi zawrzeć takie szczegóły, jak numer, dane osoby używającej samochodu, numer rejestracyjny i pojemność silnika, opis trasy, cel wyjazdu oraz datę, jak też ilość rzeczywiście przebytych kilometrów, stawkę za kilometr i całkowitą sumę stanowiącą mnożenie ilości przejechanych kilometrów przez stawkę. Potrzeba pamiętać, że stawka za kilometr uzależniona jest od pojemności silnika wozu oraz regulowana stosownymi zapisami.

W wypadku, jeżeli właściciel zakłady zadecyduje się korzystać ze specjalnego systemu do wykonywania ewidencji, starczy że wprowadzi informacje do odpowiednich tabelek, a następnie wydrukuje dokument i poświadczy podpisem.
Podobna ewidencja pozwala ograniczać koszty związane z działalnością, zatem dobrze ją prowadzić. Trzeba także pamiętać, że zapisy w prawie niesamowicie często się zmieniają, więc powinno się to śledzić.

Comments are closed !