W życiu stawiamy sobie bardzo dużo wymagań i staramy się je realizować

reklama zewnętrzna
Bardzo często porywa nas rywalizacja i to w gruncie rzeczy o wszystko – o lepszy dom,o nowocześniejszy samochód, o bardziej kosztowne meble? Skąd się to bierze – nie wiadomo, lecz wciąga rzeczywiście liczną grupę ludzi.
Być może nie mamy ochoty czuć się gorsi, mniej majętni, więc staramy się nie wypadać z tej rywalizacji i dążymy do tego, by posiadać to co inni.

Pracujemy bardzo dużo, lecz to co zarobimy nie w każdym przypadku wystarcza na nasze niemałe potrzeby. Co w takiej sytuacji postanawiamy? Cóż – bardzo często jedynym rozwiązaniem bywa pożyczka. Regulujemy jedną, a za moment myślimy o następnej, gdyż mamy w planach wymianę albo wyposażenia mieszkania, albo sprzętu, gdyż okazuje się, że nasz jest już zbyt stary. Być może robimy to z zazdrości, a może i po to, aby nie odstawać w tym względzie od reszty? Tylko dlaczego w takich sytuacjach zapominamy, że każda następna pożyczka to jeszcze dłuższy czas spłaty. Czy powinno się ulegać takim zachciankom? No cóż, jeżeli nas stać to nie ma kłopotu, jeśli tylko to ma nam poprawić samopoczucie. Niewielka pożyczka na zakup sprzętu lub nowych mebli nikogo nie położy finansowo, bardziej trzeba było by się zastanowić nad tym, po co nam konkurowanie z innymi? Czy ludzie bywają aż tak zazdrośni? Może i rzeczywiście najważniejsze jest posiadać, a nie być?

reklama zewnętrzna
Autor: Prank Sky Media
Źródło: http://www.flickr.com
firma
Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
pożyczka
Autor: Robert Ashworth
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie, należałoby mieć w życiu plany i dążyć do ich spełnienia.

Ale czy to wszystko powinno być tylko po to, aby się przed kimś pochwalić własnymi osiągnięciami i to najczęściej finansowymi? Przecież realizacja celów powinna okazać się jedynie dla nas satysfakcją, a nie dla innych.

Comments are closed !