Wakacyjny dzionek dla posiadacza domu z ogródkiem jest czasem wiecznych zajęć.

admin
Czerwiec 29, 2018
Wakacyjny dzień dla właściciela domu z ogrodem jest okresem nieprzerwanych zajęć. Przyjemnych jak co sobotnie przycinanie trawnika czy też dokładne formownie żywopłotów lub podlewanie roślin głównie w bardzo upalne dni. Zatem po porannej białej kawce i rogaliku z masłem i miodem na wzór francuski, po krótkiej gimnastyce nie zbyt długiej, tyle by się rozruszać, i aby zapewnić sobie dobre samopoczucie na cały dzień, bowiem przecie pracy już czeka tak wiele, że nie można inaczej.

Zaraz po śniadaniu (także na urlopie) należy posprzątać, posegregować przedmioty, zmywać naczynia, czasem wytrzepać kobierce.

domek

Autor: Classen
Źródło: http://www.classen.com.pl

Później lustracja ogrodu, koszenie trawników, nawożenie kwiatów rosnących przy płocie, lub po prostu się odpoczywa. Czasem jednakże w facecie budzi się pragnienie reperowania czegokolwiek.

Bodźcem może stać się na przykład felerna szafka w której wypada poprawić zawiasy. W innym przypadku niezbędna będzie wizyta w salonie meblowym i zakup nowego sprzętu. Może to powodować metamorfozę wyglądu domu, bowiem gospodyni stwierdzi że do nowej szafki w żadnym wypadku nie pasują dotychczasowe rolety czy dywan. Zabiera się więc pan domu za wymianę zawiasów. Wyjęte z zakamarków garażu sprzęty majsterkowicza zachęcają do następnych działań.

Do obiadu pozostało dużo czasu, można więc wziąć się za już od dawna planowaną budowę altanki dla przychówku, żeby letnie słońce ni deszcz nie przeszkadzały im w zabawie. W pierwszej kolejności zaczynamy od zaprojektowania altanki. Wybieramy kąt na tyle cichy aby można było

domek

Autor: Metrohouse & Partnerzy S.A.
Źródło: Metrohouse & Partnerzy S.A.

spokojnie odprężyć się, jednakże nie za bardzo oddalone od domu, tak tak aby można było wygodnie w letni dzień przynieść ziemniaki z kefirem i pachnącym koperkiem. Pan domu przycina odpowiednio deseczki mające stworzyć szkielet przyszłej konstrukcji.

Następnie wypada zdecydować co będzie tworzyło ścianki. Moim zdaniem najlepszym sposobem będzie zrobienie ich z materiału, najlepsze jest płótno żaglowe, ze względu na trwałość i odporność na wodę. Płótno takie jest dość przewiewne, a zatem wydaje się być idealnym wyjściem. Takie rozwiązanie wykluczy zarazem nieodzowność montażu zawiasów. Po uporaniu się z zadaniami montażowymi należy jeszcze zatroszczyć się o estetykę, kupić doniczki, zasadzić kwiecie czy inną roślinność i zaprosić dziatwę do zabawy w ogrodzie.

Comments are closed !