Wanna – w jakich łazienkach takie rozwiązanie sprawdza się obecnie najlepiej i kiedy dobrze jest się decydować na jej montaż?

Aranżowanie łazienki to duże wyzwanie, zwłaszcza w polskich mieszkaniach, w których te pomieszczenia są zazwyczaj dość niewielkie. Niestety, w polskich warunkach kupno mieszkania jest dużym wysiłkiem finansowym dla zwyczajnego Kowalskiego, więc ogromna większość osób decyduje się na zakup małego lokalu, w którym łazienka i kuchnia są pomniejszane na rzecz reszty pomieszczeń.

Łazienka, wanna Classic Duo Oval Wide

Autor: KALDEWEI
Źródło: KALDEWEI
Na szczęście, dziś na rynku oferowanych jest dużo interesujących rozwiązań, w związku z tym każdy może dostosować aranżację łazienki do posiadanych potrzeb. Jeszcze niedawno w łazienkach zazwyczaj była zakładana wanna. Dzisiaj, ogromnym zainteresowaniem cieszy się także prysznice. Kto powinien decydować się na montaż wanny? Kiedy jest to najlepsze rozwiązanie?

Wanna sprawdzi się szczególnie w sytuacji, kiedy posiada się dość dużą łazienkę, zwłaszcza gdy planuje się montaż chłodniczy CiK – (serwis klimatyzatorów warszawa) wanny wolno stojącej. W przypadku wanien zabudowanych dobrze jest zatroszczyć się o to, żeby w zabudowie znalazły się półki, w których będzie można przechowywać kosmetyki konieczne w czasie kąpieli. Dzięki temu można zaoszczędzić miejsce w innych częściach łazienki. W mniejszych łazienkach natomiast można zdecydować się na zamontowanie wanny w rogu pomieszczenia. Na dodatek, na rynku proponowane są wanny w różnych rozmiarach, z tego powodu można dopasować wannę odpowiednią dla wielkości łazienki. Dosyć interesującym rozwiązaniem jest też połączenie wanny z prysznicem. Nad wanną montowany jest system prysznicowy, a całość najczęściej zabezpiecza się dekoracyjną kotarą, chroniąc podłogę i ściany łazienki przed kontaktem z wodą. Jest to bardzo wygodna alternatywa, ponieważ w zależności od możliwości w określonym momencie można wziąć szybki prysznic bądź zdecydować się na odprężającą, relaksującą kąpiel.

Wanna w łazience

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Podsumowując, wanna idewanna [kup wanny okrągłe] sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają dość dużą łazienkę, jako że najczęściej zajmuje ona sporo miejsca. Jednak nie oznacza to, że posiadacze niewielkich łazienek bezwzględnie muszą rezygnować z posiadania wanny. Mogą dobrać produkt o optymalnych gabarytach, gdyż na rynku oferowane są wanny w różnych rozmiarach. Wystarczy wykazać się kreatywnością.