Wybieramy meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu?

biuro
Coraz ładniejsza pogoda to sygnał dla właścicieli ogrodów, że mogą zacząć porządkować swoje trawniki oraz sadzić kwiaty. Muszą również pomyśleć o stosownym miejscu do odpoczynku, jeśli dotąd nie zaopatrzyli się w drewniane stoły bądź leżaki. Kupując meble do ogrodu, tak samo jak w przypadku mebli do domu, musimy upewnić się w kilku kwestiach, by nowy nabytek cieszył nasze oczy oraz był praktyczny.

Salon w mieszkaniu
Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Największe znaczenie ma jakość mebli. Stoły ogrodowe mają sprawdzać się i na uroczystości urodzinowej dla brzdąców, i podczas spotkania ze znajomymi, gdy chcemy porozmawiać czy wypić kawę na świeżym powietrzu. To samo dotyczy krzesełek i innych elementów małej architektury, za jakimi się rozglądamy – nie za każdym razem będą stać w przyjaznych dla siebie warunkach, dlatego muszą być odporne na deszcz i całodzienne słońce. Dobrze też, aby nie były zbyt lekkie, ponieważ już lekki wietrzyk będzie mógł je przewrócić. Z drugiej strony nie mogą być za ciężkie, bowiem przeniesienie ich będzie dla nas wielką trudnością oraz zawsze będziemy wymagać kogoś do pomocy. Najlepiej jest wybierać stoły i krzesła z drewna, które po właściwym zabezpieczeniu mogą służyć nawet kilkanaście sezonów – . Jednakże jeśli lubimy zmiany i każdego roku chcemy cieszyć się nowym wyglądem ogrodu, od trochę zbyt kosztownego na takie metamorfozy drewna lepiej jest odejść na rzecz rattanu, wikliny czy plastiku. Wiklinowe sofy sprawdzą się również na werandzie, a dzięki temu, że będą stały pod dachem, tak szybko nie stracą koloru. Poza praktycznością i dobrą jakością coraz bardziej znaczący dla kupujących jest także design mebli ogrodowych, zwłaszcza dla tych, którzy jak wcześniej zaznaczono, każdej wiosny rozważają, jakie zmiany wprowadzić w swoim ogrodzie. Pamiętaj tylko, iż nie zawsze nowocześnie wyglądające meble będą wygodne, zatem sprawdź je przed zakupem.

mieszkanie
Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Choć ogród to nie sypialnia, której aranżacja powinna nie pozostawiać nic do życzenia, gdyż to tutaj odpoczywamy po całym dniu zmagań, to jeśli będzie ładnie urządzona, także da nam dużo radości – kliknij tu. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego aniżeli relaks na leżaku, z ulubioną, zimną kawą oraz przysłuchiwanie się śpiewom ptaków – tak może wyglądać każde popołudnie. Wystarczy, że dziś na wieczór przemyślisz, na jakich meblach ogrodowych ci zależy oraz z gotowym planem wybierzesz się do sklepu.

Comments are closed !