Wykańczamy pokoik dla dziecka – co musi się tam niewątpliwie znaleźć?

stoliki i krzesła dla dzieci
admin
Sierpień 29, 2018
Wykończenie pokoju dla dziecka wcale nie jest tak prostą kwestią, jak mogłoby się wydawać na początkowy rzut oka – szczególnie dlatego, iż to, co podoba się nam, nie do końca musi podobać się naszym dzieciom.

Z jednej strony oczywiście powinniśmy liczyć się ze zdaniem dzieci, z drugiej zaś – podejść do sprawy rozsądnie. Jak łączyć oba te, często skrajne punkty widzenia?
Wybór mebelków
Pamiętajmy, iż meble muszą być przede wszystkim dopasowane do wieku naszych dzieci. Oczywiście wiele zależy od ich indywidualnych preferencji, jednakże z doświadczenia wiemy, że typowe meble dla dzieci – jesteśmy tutaj – cieszą się ich sympatią mniej więcej do dwunastego roku życia. Gdy dziecko zaczyna wchodzić w fazę nastoletnią, bez wątpienia będzie chciało mieć w swoim pokoju „dorosłe| komód (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/meble-ekskluzywne-z-drewna-mahoniowego-c-1.html) – oczywiście możesz się na to zgodzić, pod warunkiem, że meble te tak czy siak będą dopasowane do dzieci – zwłaszcza mamy tu na myśli materiał, z którego są wykonane. Meble dla dzieci najmniejszych zwykle wykonane są wręcz z plastiku – niewątpliwie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie z możliwych (strona tutaj). Oczywiście nastolatka takich mebli już nie wymaga, jednak nadal warto zadbać, żeby meble nie miały przykładowo ostrych krawędzi.
przykład czarnego samochodu marki ford focus
Autor: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie kupować?
Zanim zdecydujecie się na zakup konkretnych mebli, dobrze obejrzeć na przykład stoliki i krzesła dla dzieci w sieci. Dzięki temu zorientujesz się, co dokładnie podoba się Twoim dzieciom i czego ewentualnie należy szukać w sklepach z meblami.

Jeśli zrobicie takie wstępne rozpoznanie, z pewnością będzie Wam znacznie prościej, podjąć końcową decyzję w sklepie meblowym bez nadmiernych emocji.

Comments are closed !