Wykorzystanie szkła w projektowaniu wnętrz

drzwi szklane
admin
Lipiec 11, 2018
Projektując wnętrze naszego mieszkania zwykle kierujemy uwagę na to, byśmy mieli odczucie jak największych przestrzeni, ponieważ w małych wnętrzach najczęściej czujemy się źle – szczególnie jeśli przestrzeń mamy dzielić z innymi domownikami .

drzwi szklane
Autor: Villa Glass Studio
Źródło: Villa Glass Studio
Jeżeli posiadamy do dyspozycji względnie mało powierzchni, można wizualnie zwiększyć wnętrze. Rozwiązaniem może być szkło w domu choćby panele szklane – . Starczy bowiem wstawić pomiędzy dwoma pokojami szklane drzwi, i zaraz przestrzeń wydaje się większą (zachowujemy zarazem pierwotną funkcjonalność łączonych pokoi). Przykładem może tutaj być połączenie gabinetu z pokojem dziennym. W przypadku konieczności można gabinet odizolować od reszty domostwa, pozwalając jednak by urzędujący tam człowiek mógł w każdej chwili spojrzeć do salonu za drzwiami. Materiał z którego stworzone jest szkło w domu stosowane do produkcji drzwi to szkło hartowane. To dlatego, aby używanie drzwi nie stanowiło niebezpieczeństwa. Trudno jest takowe drzwi stłuc, a jeżeli już do tego dojdzie stłuką się na drobniutkie kawałeczki nie stanowiące niebezpieczeństwa. Szkło w domu może też przybrać postać wytwornego żyrandola albo części balustrady prowadzącej z najbardziej reprezentacyjnej sfery mieszkania na przykład na piętro gdzie znajdują się pokoje gościnne czy też prywatna strefa domu. Świetną propozycją zastosowania szkła może być również oszklona werandka.
szklane dekoracje
Autor: paulr.ca
Źródło: http://www.flickr.com

Nie tylko optycznie zwiększy nam ona pomieszczenie mieszczące się za nią, ale również w zimowe dni (o ile jest zamknięta) pomoże nam komfortowo wypocząć, wypić herbatkę czy delektować się książką. Dla tych z osób które dysponują odrobinę większą przestrzenią do spożytkowania jeszcze lepszym projektem może być oranżeria, to znaczy szklane wnętrze w którym – dzięki systemowi grzewczemu – można uprawiać przez okrągły rok roślinki tropikalne. Takowe rozwiązanie na pewno docenimy kiedy spadnie śnieg a my cieszyć będziemy się widokiem ozdobnych odmian kaktusów. Rzecz jasna zastosowań gdzie warto użyć szkło w domu jest jeszcze sporo. Ogranicza nas tutaj jedynie nasza fantazja oraz – w coraz mniejszym stopniu – wymogi technologiczne wytwórczości szkła. Nie wszystko bowiem można wykonać z tego tworzywa. Więcej szkła i o szkle dowiesz się pod tym adresem:

Comments are closed !