Z czego wykonuje się fronty mebli kuchennych i co może od tego zależeć?

Jeśli planujemy odnowienie kuchni, to przed początkiem prac warto jest zastanowić się, jakie meble chcielibyśmy tam umieścić. To ważne, ponieważ nawet surowce, z których są one wyprodukowane mają wpływ na charakter takiego pomieszczenia.
Dla przykładu fronty regałów mogłyby zostać stworznone z drewna, płyty MDF albo mogą zostać fornirowane.

rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Te drewniane są naturalnie najbardziej szlachetne. Mogą zostać wyprodukowane z mnóstwa różnych gatunków drewna i mogłyby być barwione na jakikolwiek kolor. Najpopularniejszym gatunkiem drewna jest dębina, ale często do tworzenia frontów na meble kuchenne wykorzystuje się tego typu drzewo jak czereśnia, buk czy brzoza. Fronty fornirowane to nieco prostsza odmiana tych z drewna. Produkuje się je przykładowo z płyty wiórowej albo płyty MDF, jaka jest pokrywana warstwą naturalnego drewna. To właśnie fornir, który ma grubość 0,5-0,8 mm. Tak jak w wypadku mebli z drewna, zewnętrzna powłoka jest pokryta lakierem. Płyta MDF to z kolei materiał wytworzony ze zmielonego na pył drewna. Tego typu płytę można by np. frezować, dzięki czemu otrzymuje się ciekawe dekoracyjne wzory.

pościel

Autor: Artdecor24.pl
Źródło: ArtDecor24.pl
Gdy z pomocą jakiegokolwiek specjalisty wybierzemy już odpowiadający nam surowiec, musimy również dobrać konkretne rodzaje szafek stojących oraz do powieszenia na ścianie. Jeśli posiadamy zmywarkę, to powinniśmy to wziąć pod uwagę właśnie na tym etapie, ponieważ ma to wpływ na liczbę oraz ew. rodzaj szafek stojących.

W wielu przypadkach, szczególnie jeśli kuchnia jest stosunkowo mała, dobrze jest wybrać meble kuchenne wykonane na oczekiwany wymiar.

Warty polecenia wpis? Jeżeli tak myślisz, przeczytaj dodatkowe artykuły na analizowany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://alglas.pl/przemysl/drzwi/).

Podwyższy to min. ich ergonomię.

Comments are closed !