Z jakiego powodu szafy wnękowe są obecnie tak popularne oraz często stosowane?

admin
4 lipca, 2022
Bez kategorii
Szafy wnękowe stanowią bardzo często wykorzystywany aktualnie element wystroju domu. Jest to świetny sposób na zagospodarowanie trudniej dostępnych miejsc i pozwala efektywnie uporządkować dostępną przestrzeń.
Taki element powinna jednak dobrze pasować do wnętrza.

salony
szafy wnękowe jelenia góra

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dużą zaletą szaf wnękowych jest to, że lepiej niż te typowe zagospodarowują wolny obszar. Jest to możliwe dzięki temu, że wykonuje się je na indywidualne zlecenie co powoduje, że są doskonale dostosowane do rozmiarów określonych wnęk. To natomiast powoduje, że posiadacz ma więcej miejsca na przechowywanie różnego rodzaju ubrań. Ich kolejną mocną stroną jest to, że przy ich pomocy można by zagospodarować nawet w większym stopniu nietypowe miejsca, np. takie pod schodami, na poddaszu albo w narożnikach pokoi. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ukryć to, czego odsłaniać nie chcemy oraz zachowywać bardziej widoczny ład. Jeżeli interesują Cię szafy wnękowe Jelenia Góra to miejsce, w którym możesz je zamówić.

Poszukujesz ciekawych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa (http://karlhausmann.com/pl/kategoria-produktu/noze-kuchenne/) na pewno Cię zainteresuje, gdyż znajdziesz na niej wiele niezwykle interesujących danych.

Pamiętaj, że w przypadku takiej szafy można na własną rękę dopasować jej wnętrze, np. ilość oraz wielkość różnych pólek.

Kominek naścienny Redway

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame

Szafy wnękowe złożone są z frontu (drzwi, ew. ścianek bocznych) oraz tego typu części jak m.in. haczyki czy półki. Jeżeli idzie o drzwiczki, bardzo często wykorzystywanym wyjściem są drzwi przesuwne. Nie wymagają one dodatkowej przestrzeni, więc znakomicie nadają się w przypadku garderoby czy korytarzy. Cały ciężar takich drzwiczek jest oparty na kółkach, które znajdują się we wnętrzu ramy.

Aby wszystko działało poprawnie, ciężar pojedynczego skrzydła nie powinien przekraczać 60 kilogramów. Czasem korzystniej byłoby wykorzystać dwa lżejsze skrzydła zamiast jednego większego.