Zdrowie z własnego ogródka

orzechy
admin
Czerwiec 30, 2018
Nie jest wprawdzie pora roku na orzechy, bo zima w rozkwicie, będzie to poniekąd przypomnienie pięknej jesieni. Z pewnością warto o orzechach skreślić parę zdań. Orzech jest rośliną niezmiernie interesującą z punktu widzenia żywienia. Nie są orzechy jednakże dość doceniane. Najczęstsze zastosowanie orzechów to dodatek do ciast domowych tudzież lodów, natomiast jest to wyśmienita zakąska sama w sobie.

dziadek do orzechów
Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Zawiera bowiem moc tłuszczy omega-3. Orzechy są bardzo kaloryczne. Jeden orzech to równowartość pączka, lecz nie powinno to nas zrażać, albowiem w tych wybornych owocach natury zawarte są korzystne dla nas tłuszcze. Prócz tego orzechy mieszczą ogromnie dużo minerałów i witamin z grupy B. Są też cennym źródłem związków magnezu. Z tychże przyczyn zalecane są one dla studentów i ludzi pracujących umysłowo, regularne jedzenie orzechów wpływa bowiem korzystnie na pracę mózgu (również z powodu występowania w orzechach dużej porcji magnezu). Na pewnozaciekawi Cię także foremki silikonowe do muffinek.

Aktualnie prowadzi się badania nad wpływem tych owoców w sposobie prewencji nowotworom. Nie od dziś wiemy, iż odpowiednia dieta pomaga w profilaktyce tej strasznej choroby. Rekomenduje się je również paniom ciężarnym, bowiem zawierają dużą dawką kwasu foliowego.

Niestety, orzechy posiadają też jeden minus – są dość drogie. Posiadają też twardą skorupę. Można jednakże sobie z tymże problemem dość łatwo poradzić, starczy nam dziadek do orzechów. Możemy go kupić w każdym markecie z AGD bądź też skorzystać z
dziadek do orzechów
Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl

oferty sklepów online. Zalecam to ostatnie podejście, bowiem tą metodą zdołamy wybrać obiekt w największym stopniu naszym smakom odpowiadający.

Wybór jest olbrzymi, zacząwszy od najprostszych, metalowych przyrządów, aż po misternie wykonane przedmioty. W tym drugim przypadku dziadek do orzechów staje się sztuką – . Z powodzeniem może on wówczas spełniać funkcje cacka nie wyłącznie w naszej kuchni, dobrze sprawdzi również się w pokoju ucznia. Przerobione orzechy stosujemy w kuchni. Olej produkowany z orzechów stosuje się do sporządzania sałatek.

Orzechy są doskonałym zmienikiem dla słodkich zakąsek . Jeżeli mamy ogród warto posadzić to piękne drzewo. Będziemy mieli zarówno pyszne owoce i fajny widok za oknem.

Comments are closed !