Zmiana w Twoim domu jest konieczna. Przekonaj się jak zadziała to na Twoje podejście do życia

Okresami powinno się sobie zadać banalne, a jednocześnie bardzo skomplikowane zapytanie: czy czujesz się przywiązany do miejsca swojego zamieszkania? Dla niektórych to zapytanie jest tak surrealistyczne, że nie warte odpowiedzi, dla innych nadzwyczaj zasadne. Nie raz zastanawiali się bowiem, czy nie zmienić miejsca swojego zamieszkania, bo w obecnym czują się obco. Dla tych natomiast, co deklarują, że nie ma lepszego miejsca do życia niż ich obecny dom, bardzo ważne jest zaakcentowanie lokalnego patriotyzmu, a także pełne powiązanie się z miejscem swojego zamieszkania.

moje mieszkanie - korytarz

Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Jak to najlepiej uzyskać? Paradoksalnie odpowiedź jest bardzo prosta: czuć się jak najlepiej. Jeśli mamy dobre samopoczucie, dni mijają przyjemnie, a my naprawdę czujemy się jak w domu, to jest to najlepsza odpowiedź na tak postawione pytanie. Gorzej jeślibyśmy dogłębnie się męczyli, nie mogli przyzwyczaić się do danego miejsca. W takiej sytuacji sytuacja byłaby w wyższym stopniu skomplikowana. Najłatwiej mają Ci, co wychowali się w danym miejscu. Jeśli żyją tam od narodzenia to związane jest z tym miejscem dużo wspomnień, niemniej jednak historia ma rozmaite barwy i umie być błoga, ale także zła i tragiczna.

Można w takim przypadku odczuwać do takiego miejsca obrzydzenie, niechęć, każde miejsce z czymś się kojarzy, toteż możemy być bez przerwy atakowani przez przykre wspomnienia. To niewątpliwie nie jest dobre. Inaczej się dzieje, kiedy wyprowadzamy się z miejsca naszego urodzenia i zaczynamy żyć w zupełnie innym miejscu.

Deszczownia White

Autor: Deante
Źródło: Deante

Tam jest wszystko nowe, nie mamy wspomnień, życie dopiero będzie dopisywać swoje kolejne rozdziały. Niemniej jednak, gdyby tak zastanowić się nad tym wszystkim, warto podjąć pewne kroki, żeby poczuć się w każdym miejscu, jak najlepiej.

Interesują Cię zaprezentowane tu tematy? Jeżeli tak, to fantastycznie – udostępniamy specjalnie dla Ciebie darmowy dostęp do następnej witryny.

Jeśli traktujemy swoje obecne miejsce zamieszkania, jak prawdziwy dom, to winniśmy tak właśnie się zachowywać.

Jeśli wystrój naszego mieszkania wskazuje, że jest to miejsce tymczasowe, to jak najszybciej powinniśmy zacząć to zmieniać. Mieszkamy we Wrocławiu czy w innym dużym mieście? Ewentualności mamy dużo. Chcemy kupić płytki? Płytki ceramiczne we Wrocławiu są osiągalne w wielu sklepach – tych większych i tych mniejszych. Nawet nie wychodząc z domu można się rozeznać, na przykład poszukać w Internecie – na przykład pod tym linkiem: Tak samo powinniśmy uczynić z wieloma innymi składnikami wystroju naszego mieszkania.

Comments are closed !