Jeśli masz wiele dokumentów w różnych językach, albo prowadzisz interesy z zagranicą i potrzebujesz tłumacza, to taka oferta może się przydać.

Już dziś bez zbytecznych obaw masz możliwość zamówić tłumaczenia przysięgłe. Firma przyjmuje zlecenia od klientów z całej Polski. By mieć pewność trzeba przybliżyć instytucję tłumacza – a więc jest to osoba zaufania publicznego, która jest specjalistą w przekładzie na różne języki na przykład pism procesowych, urzędowych i poświadczaniu obcojęzycznych ich odpisów. Do tego celu tłumacz ma odpowiednie pieczęci – które poświadczają prawdziwość.

Continue reading Jeśli masz wiele dokumentów w różnych językach, albo prowadzisz interesy z zagranicą i potrzebujesz tłumacza, to taka oferta może się przydać.

Na jakiego rodzaju trudności mogą natknąć się kobiety, które zamierzają otworzyć własny gabinet fryzjerski

Większość obywateli uważa, że w obecnych czasach lepiej mieć dobry zawód niż dyplom z politechniki. Kto potrafi doskonale kłaść terakotę albo gotować, ten niekoniecznie musi pracować w pobliskiej firmie, lecz ma szansę otworzyć własny biznes. Pomimo tego że na początku może być trudno, to de facto sukces pozostaje nierzadko w zasięgu ręki.
Przykładowo weźmy pod uwagę zawód fryzjera. Żeby w ogóle otworzyć prywatny gabinet, należy posiadać odpowiednie kwalifikacje i oczywiście niemałą kwotę pieniędzy na wyposażenie wnętrza. Poza tym warto posiadać chociażby podstawową wiedzę z zakresu reklamy oraz finansów, nawet jeżeli tego typu usługi będą w ostateczności zlecone innym spółkom.

Continue reading Na jakiego rodzaju trudności mogą natknąć się kobiety, które zamierzają otworzyć własny gabinet fryzjerski

Wybór doskonałego konta dla różnych firm

Wybór usług bankowych to jeden z koszmarów biznesmenów. Firmy bywają w bankach traktowane zwykle jako gorsi klienci, z takiego powodu wybór dobrego konta może tutaj nastręczać sporych trudności, szczególnie dla ludzi niecierpliwych, pragnących dokonać natychmiastowego wyboru.

Continue reading Wybór doskonałego konta dla różnych firm

Właścicielu firmy, czy wiesz, jak postąpić w każdej sytuacji? Zapoznaj się z ważnymi informacjami tyczącymi prawa pracy oraz podatków.

Każdy przedsiębiorca jest świadom, że musi postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to w równym stopniu zasad regulowanych poprzez kodeks pracy, jak także prawo podatkowe. Obowiązkiem pracodawcy jest zatrudnienie pracownika i odprowadzanie niezbędnych składek do Zus-u, dopełnienie deklaracji podatkowych, jak również przestrzeganie zasad kodeksu pracy oraz uczciwego podejścia do zatrudnionych osób.

Continue reading Właścicielu firmy, czy wiesz, jak postąpić w każdej sytuacji? Zapoznaj się z ważnymi informacjami tyczącymi prawa pracy oraz podatków.

Jeżęli masz przedsiębiorstwo zadbaj o niezbędne składki

Prowadzenie przedsiębiorstwa jest bardzo trudne. Idzie tu oczywiście o organizację pracy, bogatą działalność promocyjną, lecz także o akty prawne, których każdy przedsiębiorca zobowiązany jest przestrzegać.
Startujące przedsiębiorstwa często miewają problemy z określeniem wysokości składek, które musimy odprowadzać przykładowo do ZUS.

Continue reading Jeżęli masz przedsiębiorstwo zadbaj o niezbędne składki

Zawiłości w przepisach rachunkowych, o których trzeba wiedzieć prowadząc własną działalność gospodarczą

W momencie kiedy podejmujemy się prowadzenia swojej działalności biznesowej, musimy mieć chociaż bazową wiedzę na tematy księgowo-rachunkowe. Oczywiście poszukanie księgowej lub zlecenie prowadzenia księgowości biuru rachunkowemu są wskazane, ale żeby nie konsultować każdej naszej decyzji przez telefon oraz aby nie popełnić przypadkowego błędu, radzi się powierzyć kwestie rachunkowe, kadrowe, księgowe i podatkowe renomowanej firmie z gałęzi finansowej.

Continue reading Zawiłości w przepisach rachunkowych, o których trzeba wiedzieć prowadząc własną działalność gospodarczą

Co powinno się wiedzieć, biorąc się za rozpoczęcie aktywności gospodarczej?

O założeniu własnej aktywności gospodarczej myśli obecnie dużo postaci. Prowadzenie takiej aktywności zdoła donieść nam naprawdę duże korzyści. Przede wszystkim, mając własny biznes, częstokroć zdołamy spodziewać się wyższych zarobków.

Continue reading Co powinno się wiedzieć, biorąc się za rozpoczęcie aktywności gospodarczej?

Czy opłaca się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

Przedsiębiorstwa mogą zadecydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może odbywać się co miesiąc albo przebiegać kwartalnie. Mowa tu o okresowość wpłat dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus – firma ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, jaką może przekazać nie na fiskusa, a na pozostałe cele.

Continue reading Czy opłaca się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

Wynagrodzenie i jego składniki

Podmioty podlegające zabezpieczeniu leczniczemu, posiadają zobowiązanie zgłosić do ubezpieczenia swoich członków rodziny, jacy nie są poddane ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego imienia z obwarowaniem poniektórych przypadków.

Continue reading Wynagrodzenie i jego składniki

Obowiązek współubezpieczenia

We wszystkich krajach Wspólnoty Europejskiej obowiązuje system ubezpieczeń społecznych. Istnieją one po to, by w pewnych sytuacjach życiowych ich mieszkańcy nie znaleźli się bez pomocy. W chwili gdy osiągniemy wiek emerytalny, gdy dotknie nas problem zdrowotny lub śmierć kogoś bliskiego. Wtedy te fundusze będą nam niezbędne. Cóż, nie możemy założyć, iż wszyscy sami się ubezpieczą. Badania mówią, że gdyby ubezpieczenia okazały się dobrowolne, korzystałoby z nich jedynie około 20 proc. obywateli Polski.

Continue reading Obowiązek współubezpieczenia

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozrachunek z urzędem skarbowym zabierz się od razu. Choć masz na to jeszcze wiele czasu, ponieważ zeznanie musisz złożyć do 2 maja 2017 roku, ale nie czekaj na ostatni dzwonek (szczególnie, gdy możesz dostać zwrot podatku).
Należy wcześniej szczegółowo sprawdzić: co, na której podstawie a także w ramach jakiego limITu masz prawo odliczyć w PIT za rok 2016, bowiem dzięki temu możesz zaoszczędzić.

Continue reading Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Czy sprawdziliśmy już elektroniczne rozliczenie podatku?

Jeśli mamy zakład, to musimy na bieżąco orientować się w tym, które pisma i opłaty, do jakiego urzędu powinniśmy dać. Im dokładniej będziemy się wywiązywać z takich spraw, tym wspanialej będzie działała nasza firma, ponieważ nie będzie niepokojona ciągłymi kontrolami i nakładanymi karami.

Continue reading Czy sprawdziliśmy już elektroniczne rozliczenie podatku?

Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, jak samemu sobie dopomóc w trudnych chwilach

Podatki jest to zmora każdej osoby, która skończyła osiemnaście latek i posiada jakikolwiek typ dochodu – najczęściej bywa to najzwyczajniej przychód uzyskiwany w czasie pracowania, lecz jest to również obowiązkowe dla tych, którzy to pobierają różne świadczenia, w tym świadczenie z ZUS w formie renty, na przykład rodzinnej, czy nawet i najbardziej małej z nich – Socjalnej.

Continue reading Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, jak samemu sobie dopomóc w trudnych chwilach

Jaka okazuje się być wysokość składni zus?

Protokół przekazania będzie często zatwierdzany przez podwładnego

Continue reading Jaka okazuje się być wysokość składni zus?

Jak rozpocząć rozliczać i odprowadzać aktualne składki zusowskie?

Podejmując pracę w przedsiębiorstwie, podpisujemy różne umowy, o pracę, na zastępstwo, zlecenie, czy o dzieło. Z dniem podpisania każdej umowy o pracę, pracodawca ma obowiązek zacząć obliczać i opłacać aktualne składki ZUS. Jednak mało ludzi wie jakie dokładnie i w jakiej wysokości składki muszą być płacone, a jeszcze mniejsza ilość pracowników posiada świadomość, że są sytuacje, w jakich nawet umowa o dzieło rodzi zobowiązania finansowe wobec ZUS.

Continue reading Jak rozpocząć rozliczać i odprowadzać aktualne składki zusowskie?

Zgłoszenie pracownika do ZUS, zmiana nazwiska urząd skarbowy a także ewidencja przychodów – znaczące zadania wiążące się z poprawnym funkcjonowaniem każdej firmy

Aktualnie na rynku pojawia się bardzo dużo przedsiębiorstw z wielu różnorakich branż. Wiąże się to przede wszystkim z usprawnienie przepisów dotyczących tworzenia własnej działalności gospodarczej. Wiąże się to też z tym, iż coraz więcej osób chce pracować na swój rachunek i nie być od kogoś zależnym tylko samemu być dla siebie szefem.

Continue reading Zgłoszenie pracownika do ZUS, zmiana nazwiska urząd skarbowy a także ewidencja przychodów – znaczące zadania wiążące się z poprawnym funkcjonowaniem każdej firmy

Założenie małego przedsiębiorstwa: co zrobić kolejno

Decyzja o prowadzeniu przedsiębiorstwa jest decyzją istotną, dlatego trzeba ją dokładnie obmyślić. Najistotniejsze będzie to, aby mieć pewność, że decyzja ta była decyzją rozsądną. Warto mieć świadomość, że w tym momencie coraz więcej osób zdecydowanych jest na to, by mieć swoją działalność, przez co wzrastają oczekiwania odnośnie poziomu usług. Na swój interes należałoby mieć zatem kreatywny zamysł, jaki można będzie bez kłopotu wykonać. Trzeba też orientować się w sprawach związanych z księgowością, gdyż to, że zatrudnia się specjalistów od ekonomii nie powinno zwalniać potencjalnego szefa od odpowiedzialności.

Continue reading Założenie małego przedsiębiorstwa: co zrobić kolejno

Otwieramy pierwszą firmę- koszty związane z rejestrowaniem działalności i inne przydatne wskazówki

Z pewnością niejeden z nas marzy o założeniu własnej firmy. Żeby założyć firmę trzeba spełnić kilka warunków a także dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. W internecie odnajdziemy wiele stron ze wskazówkami a także poradami na ten temat.

Continue reading Otwieramy pierwszą firmę- koszty związane z rejestrowaniem działalności i inne przydatne wskazówki