Na jakiego rodzaju trudności mogą natknąć się kobiety, które zamierzają otworzyć własny gabinet fryzjerski

Większość obywateli uważa, że w obecnych czasach lepiej mieć dobry zawód niż dyplom z politechniki. Kto potrafi doskonale kłaść terakotę albo gotować, ten niekoniecznie musi pracować w pobliskiej firmie, lecz ma szansę otworzyć własny biznes. Pomimo tego że na początku może być trudno, to de facto sukces pozostaje nierzadko w zasięgu ręki.
Przykładowo weźmy pod uwagę zawód fryzjera. Żeby w ogóle otworzyć prywatny gabinet, należy posiadać odpowiednie kwalifikacje i oczywiście niemałą kwotę pieniędzy na wyposażenie wnętrza. Poza tym warto posiadać chociażby podstawową wiedzę z zakresu reklamy oraz finansów, nawet jeżeli tego typu usługi będą w ostateczności zlecone innym spółkom.

Continue reading Na jakiego rodzaju trudności mogą natknąć się kobiety, które zamierzają otworzyć własny gabinet fryzjerski

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozrachunek z urzędem skarbowym zabierz się od razu. Choć masz na to jeszcze wiele czasu, ponieważ zeznanie musisz złożyć do 2 maja 2017 roku, ale nie czekaj na ostatni dzwonek (szczególnie, gdy możesz dostać zwrot podatku).
Należy wcześniej szczegółowo sprawdzić: co, na której podstawie a także w ramach jakiego limITu masz prawo odliczyć w PIT za rok 2016, bowiem dzięki temu możesz zaoszczędzić.

Continue reading Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Czy opłaca się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

admin
Czerwiec 11, 2020
Przedsiębiorstwa mogą zadecydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może odbywać się co miesiąc albo przebiegać kwartalnie. Mowa tu o okresowość wpłat dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus – firma ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, jaką może przekazać nie na fiskusa, a na pozostałe cele.

Continue reading Czy opłaca się przechodzić na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

Jaka okazuje się być wysokość składni zus?

Protokół przekazania będzie często zatwierdzany przez podwładnego

Continue reading Jaka okazuje się być wysokość składni zus?

Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, jak samemu sobie dopomóc w trudnych chwilach

Podatki jest to zmora każdej osoby, która skończyła osiemnaście latek i posiada jakikolwiek typ dochodu – najczęściej bywa to najzwyczajniej przychód uzyskiwany w czasie pracowania, lecz jest to również obowiązkowe dla tych, którzy to pobierają różne świadczenia, w tym świadczenie z ZUS w formie renty, na przykład rodzinnej, czy nawet i najbardziej małej z nich – Socjalnej.

Continue reading Biura typu rachunkowego i doradztwo podatkowe – czyli, jak samemu sobie dopomóc w trudnych chwilach