Jak odzyskać swoje należności prędko oraz skutecznie w wariant jak najbardziej spokojny?

Prowadzenie spółki dziś mogłoby wiązać się również z dużym zyskiem i satysfakcją jak i z koniecznością odzyskiwania swoich należności od partnerów biznesowych.

Continue reading Jak odzyskać swoje należności prędko oraz skutecznie w wariant jak najbardziej spokojny?

Praca rzecznika patentowego

Praktycznie każdy z nas ma przynajmniej niewielkie pojęcie na temat tego, czym jest patent i kiedy warto się o niego starać. Należy jednak wiedzieć o tym, że wcale nie musi on dotyczyć dowolnych większych odkryć w wybranych dziedzinach – dość powszechnie jest to kojarzone praktycznie tylko z takimi rzeczami. W rzeczywistości patenty uzyskuje się również w wielu innych sytuacjach, takich jak chociażby opracowanie swojego własnego produktu lub rozmaitych rozwiązań w dziedzinie szeroko rozumianej technologii.

Continue reading Praca rzecznika patentowego

Zyskanie różnego wsparcia z funduszy europejskich – warto skierować się do najbliższej placówki

Współcześnie zrealizowanie najróżniejszych inicjatyw jednakowo biznesowych, miejskich jak i personalnych jest znacznie prostsze niż w przeszłości, a to dzięki szeroko zakrojonym funduszom europejskim.
Nasz kraj zalicza się do czołówki z krajów członkowskich korzystających z dużym rozmachem fundusze europejskie.

Continue reading Zyskanie różnego wsparcia z funduszy europejskich – warto skierować się do najbliższej placówki

Połączenie spółek a raport finansowy

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
W dzisiejszej gospodarce rynkowej, odznaczającej się mnogością rywalizujących ze sobą podmiotów gospodarczych oraz licznymi powiązaniami pomiędzy czynnikami pośrednio lub bezpośrednio wpływającymi na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi pojedynczym firmom utrzymanie udziału w rynku.

Skutecznym antidotum na taki stan rzeczy jest fuzja dwóch lub więcej podmiotów. Continue reading Połączenie spółek a raport finansowy

Kilka opinii na temat papierów wartościowych i form oszczędzania oferowanych współcześnie na ojczystym rynku finansowym

Do oszczędzania przekonują nas nie tylko reklamówki w mediach. Eksperci na szpaltach gazet piszą o zaletach, jakie wynikają z oszczędzania. W końcu rozsądniej odłożyć trochę monet, choćby do skarpetki, niż wziąć kredyt, a potem spłacać go z dużym naddatkiem. Banki prześcigają się teraz w ofertach, dzięki którym zwykły Kowalski może odłożyć trochę grosza na nową lodówkę lub po prostu na czarną godzinę.

Continue reading Kilka opinii na temat papierów wartościowych i form oszczędzania oferowanych współcześnie na ojczystym rynku finansowym